Tovary
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
 

E-mailový spravodaj

Informácie o novinkách a akciách na Váš e-mail.


Kontakt
Technické dotazy,
cenové nabídky
Tel: +420 476 106 044

Špeciálne prianie

Nenašli ste tovar, ktorý hľadáte? Napíšte si o nej.

Kontakt:
Vaše prianie:

Práve ste v sekcii  >  DIELENSKÉ VYBAVENIE  >  Zváracia a pájacia technika

Zváracia a pájacia technika

Filtr
Zobrazenie:    
Zoradenie:
Tovarov na stránke: 6 | 12 | 24
V tejto kategórii sa nachádza 202 produktov

 • TIG HF jednofázová zváračka KITin 1900HF - zvárací invertor


  TIG HF jednofázová zváračka KITin 1900HF - zvárací invertor 
  TIG HF jednofázová svářečka KITin 1900HF svářecí invertor Jednofázové invertorové svařovací stroje vybavené HF zapalováním pro svařování metodou TIG. Svařovací invertorové stroje KITin 1500HF až 1900HF jsou elektronické zdroje svařovacího proudu s digitálním řízením všech parametrů pro svařování metodou TIG s HF bezkontaktním zapalováním.
  Značka:
  KÜHTREIBER
  Dostupnosť:
  Zvyčajne do 3 dní
  Katalógové číslo:
  KUH50112
  Naša cena s DPH:
  831,12 €

 • Zvárací invertor KITin 165 MMA/TIG zváračka


  Zvárací invertor KITin 165 MMA/TIG zváračka 
  Svářecí invertor KITin 165 MMA/TIG svářečka Jednofázové invertorové svařovací stroje pro svařování obalenou elektrodou a metodou TIG určené k profesionálnímu využití. Díky vynikajícím svařovacím vlastnostem, nízké hmotnosti, malým rozměrům, spolehlivosti a vybavení jsou stroje KITin 145 až 190 vhodné především k profesionálnímu využití ve výrobě, údržbě a montáži. Stroje jsou vybaveny funkcemi HOT-START, ARC-FORCE, ANTI STICK, popruhem pro snadné nošení a konektorem dálkového ovládání. Svářecí invertor KITin 165 - technické vlastnosti: MMA / TIG svářecí invertorová technika do kovovýroby a průmyslu...
  Značka:
  KÜHTREIBER
  Dostupnosť:
  Zvyčajne do 3 dní
  Katalógové číslo:
  KUH50040
  Naša cena s DPH:
  192,24 €

 • Zvárací invertor KITin 150 MMA/TIG zváračka


  Zvárací invertor KITin 150 MMA/TIG zváračka 
  Svářecí invertor KITin 150 MMA/TIG svářečka Svařovací invertorové stroje pro svařování obalenou elektrodou a metodou TIG. Použití: jsou správnou volbou pro používání ve výrobě, na montážích, kovovýrobě a v údržbě. KITin 130 až 150 jsou invertorové svařovací stroje třetí generace konstruovány s využitím IGBT technologie s rychlou regulací - FAST CONTROL. Stroje se vyznačují vysokými zatěžovateli (125A na 100%) a výkonem, nízkou spotřebou el. energie, vynikajícími svařovacími vlastnostmi, jsou lehké, malých rozměrů a hlavně spolehlivé. Tyto stroje jsou určeny do provozů, kde je kladen důraz na maximální užitnou...
  Značka:
  KÜHTREIBER
  Dostupnosť:
  Zvyčajne do 3 dní
  Katalógové číslo:
  KUH50207
  Naša cena s DPH:
  192,27 €

 • Zvárací invertor KITin 150 TIG LA (digitálny zváračka)


  Zvárací invertor KITin 150 TIG LA (digitálny zváračka) 
  Svářecí invertor KITin 150 TIG LA KITin 150 TIG LA je profesionální invertorový svařovací stroj třetí generace konstruován s využitím IGBT technologie a rychlou mikroprocesorovou regulací - FAST CONTROL. Stroj se vyznačuje vysokým zatěžovatelem (125 A na 100%), výkonem, nízkou spotřebou el. energie, vynikajícími svařovacími vlastnostmi, je lehký, malými rozměry a hlavně spolehlivý. Řídící elektronika je vyráběna SMD technologií. Tyto stroj je určen do provozů, kde je kladen důraz na maximální užitnou hodnotu a vysoký výkon za příznivou cenu. Stroj je vybaven mikroprocesorovým řízením a displejem zobrazujícím...
  Značka:
  KÜHTREIBER
  Dostupnosť:
  Zvyčajne do 3 dní
  Katalógové číslo:
  KUH50281
  Naša cena s DPH:
  266,81 €

 • Zváračka MIG/MAG KIT 2200 Standard


  Zváračka MIG/MAG KIT 2200 Standard 
  Svařovací stroj MIG/MAG Kühtreiber KIT 2200 Kompaktní svařovací stroje MIG/MAG pro lehkou a středně těžkou strojírenskou výrobu s novým designem a vylepšenými parametry. Stroje jsou určeny pro údržbářské provozy, kovovýrobu, zámečnictví, karosářské dílny. KIT 2400 a KIT 2200 jsou profesionální svařovací stroje vybavené výkonným transformátorem, robustním posuvem drátu s výkonným motorem a EURO konektorem. Hlavní přednosti strojů KIT jsou vynikající svařovací vlastnosti, 10 stupňová regulace napětí, vysoký výkon, vysoké zatěžovatele a spolehlivost. Jednoduché a spolehlivé ovládání strojů KIT je provedeno jedním...
  Značka:
  KÜHTREIBER
  Dostupnosť:
  Zvyčajne do 3 dní
  Katalógové číslo:
  KUH51156
  Naša cena s DPH:
  769,89 €

 • Fľaša CO2, obsah 6 kg


  Fľaša CO2, obsah 6 kg 
  Láhev CO2, obsah 6 kg
  Značka:
  KÜHTREIBER
  Dostupnosť:
  Zvyčajne do 3 dní
  Katalógové číslo:
  KUH035770002
  Naša cena s DPH:
  102,34 €

Tovarov na stránke: 6 | 12 | 24

Zváracia technika - technika pre zváranie

Autogénny technika

Kyslíko-acetylénového autogénny zváranie bolo v predchádzajúcich dekádach veľmi obľúbené, avšak vývoj a výhody zváranie elektrickým oblúkom kyslíko-plynové zváranie takmer vytlačili. Avšak využitie acetylénu na rezanie je stále veľmi populárny a skoro každá Kovodielne dielňa ho používa.

Súpravy Propaline - obsahujú rukoväť so šetričom, ohrievacie horák, predlžovací rúrku, opaľovací horák, hadicový nástavec, maticu - slúži pre izolatérske a stavebné práce

Horáky a príslušenstvo

Rukoväte - spájkovanie, ohrievanie a opaľovanie v kombinácii s horákmi
Spájkovacie horáky - pre mäkké i tvrdé spájkovanie, pre bodový ohrev
Ohrievacie horáky - pre priemyselné ohrevy, pre izolatérske a stavebné práce, pre nahrievanie trubiek pri mäkkom i tvrdom spájkovaní, pre ohrevy pred tvárnením za tepla
Spájkovačka (spájka) pre mäkké spájkovanie, klampiarske práce aj v prevedení s piezoelektrickým zapaľovaním
Zmršťovacia horáky Piezo - určené k zmršťovanie káblových spojok alebo pre aplikácie zmršťovacích obalových fólií
Rezacie nástavce a horáky, hubice, rezacie stroje - k ručnému rezanie rôznych a podľa požadovanej kvality
Zváracie horáky MIG / MAG, TIG, PLASMA, príslušenstvo k horákom

Invertory

Invertor, nesprávne Inventor, je zariadenie, ktoré usmernia priamo bežné sieťové napätie, toto usmernené napätie potom elektronický obvod premení na striedavé napätie vysokej frekvencie. Toto vysokofrekvenčné napätie sa transformuje a usmerní na jednosmerné napätie použiteľné pre zváranie tzv DC napätie.

V osobitných prípadoch sa ponechá výstup striedavý AC alebo u moderných prístrojov sa elektronicky prepína polarita, potom hovoríme o striedavom výstupným napätie AC.
Výhodou týchto zváracích invertorov je veľmi nízka hmotnosť, možnosť upravovať priebeh výstupného napätia a tým ho prispôsobiť rôznym zváracím metódam. Ďalej je veľká možnosť vybaviť tieto stroje ďalšími funkciami zvyšujúce komfort a kvalitu práce. Invertor je citlivé elektronické zariadenie, ktoré potrebuje byť udržiavané v čistote. Ak pracuje v prašnom prostredí, je nutné ho po sňatí krytu vyfúkať, 1-6x za rok (podľa prašnosti) stlačeným vzduchom a vyfúkať zanesené otvory chladiaceho zariadenia.

Odporové zváracie zariadenie

Pri odporovom zváraní sa kovy spájajú bez prídavného materiálu, ale do priestoru, ktorý je nutné zvariť, sa aplikuje tlak a elektrický prúd. Množstvo tepla závisí teda na elektrickom odporu v mieste zvaru. Toto je dôležitý faktor tejto metódy, ktorý jej prepožičal svoje meno. Hlavné druhy odporového zvárania sú:

 • bodové zváranie
 • výstupkové zváranie
 • švové zváranie
 • stykové odporové zváranie
 • zváranie natupo odtavením

Zváracie zariadenie MIG-MAG

Zváranie postupom MIG-MAG je strojné zváranie pod ochrannou atmosférou plynu (GMAW - Gas Metal Arc Welding, MIG - Metal Inert Gas, MAG - Metal Active Gas) vzniká oblúk medzi nepretržitým zváracím drôtom a zvarencom. Oblúk a zvarový kúpeľ sú chránené prúdom inertného alebo aktívneho plynu alebo ich zmesou.
Ako elektróda slúži strojovo privádzaný drôt, ktorý sa taví vlastným oblúkom. Široké spektrum použitia, ľahké čistenie trosky, jednoduché jednostranné prevarenie, hlboký závar a hospodárnosť - to sú dôvody pre najčastejšie používaný zvárací postup. Postup MIG-MAG je mnohostranný zvárací postup, je však nutné pracovný priestor chrániť pred prievanom a vlhkosťou, ktoré by mohli narušiť účinok ochranného plynu.

 • Postup MIG

Je zvárací postup vhodný pre hliníkové a medené obrobky v prostrediach inertných (chemicky nereagujúcich) plynov ako je Argón, Zvárať možno od hrúbky steny 2,0 mm (MIG spájkovanie od 0,5 mm)

 • Postup MAG

Je zváracím postupom vhodným pre oceľ, nelegovanej, nízko a vysokolegované východiskové materiály a je teda ideálny vo výrobe a pri opravách.
Použiteľnosť začína u plechu od hrúbky 0,6 mm. Pre tenšie materiály sa odporúča impulzný zdroj alebo metóda TIG.

Zváracie zariadenia TIG

Pri metóde zvárania TIG horí oblúk medzi netavnou volfrámovou elektródou a obrobkom, ako ochranný plyn sa používa čistý argón - ušľachtilý plyn, ktorý sa viaže na malé častice a tak bráni reakcii roztaveného kovu. Zvárací drôt sa privádza bez prúdu, buď ručne (ručné zváranie) alebo strojne (automatické zváranie). Sú však aj zváracie práce, ktoré sa zaobídu bez doplnkového materiálu. Či sa použije jednosmerný alebo striedavý prúd závisí od použitého materiálu.
Hlavná výhoda TIG zváranie je v širokej palete materiálov, ktoré možno zvárať a použiteľnosti pre zváranie všetkých hrúbok. Zvárateľné sú materiály od hrúbky 0,3 mm (pri automatizovanom postupu) ako sú legovanej ocele, vysoko legovanej ocele (hliník, horčík, meď a jej zliatiny), nelegovanej ocele (nikel, zlato, striebro, titán a mnoho iných).
S postupom TIG sa dosiahne najlepších výsledkov (v porovnaní s inými zváracími postupmi) vďaka nepórovitým švom s vysokou pevnosťou.

 • TIG zváranie striedavým prúdom:

Je určené na zváranie ľahkých kovov. Na volfrámové elektróde sa vytvára pologuľovej wolframová kalota a oblúk s vysokým kmitočtom mení medzi mínusovým a plusovým pólom.

 • TIG zváranie jednosmerným prúdom:

Na zváranie legovaných ocelí a NE-kovov. Wolframová elektróda sa zbrúsi do špičky. Oblúk horí stabilne.
HF - zapaľovanie = bezdotykové vysokofrekvenčné zapaľovanie
Lift-Arc-zapaľovanie = kontaktné zapaľovanie

Rezanie plazmou

Tento proces používa koncentrovaný oblúk, ktorý taví materiál pomocou vysokoteplotného plazmového zväzku.
Rezať možno všetky vodivé materiály. Rezacie systémy používajú rezacie jednotky, ktoré sú schopné rezať prúdom od 20 - 1000 A, plechy s hrúbkou od 5 - 160 mm. Plazmový plyn je stlačený vzduch, dusík, kyslík alebo argón / vodík, používajúce sa na rezanie nízkolegovaných a vysocelegovaných ocelí.

Zdroje

 • Nabíjací-štartovacie zdroje

Nabíjací-štartovacie zdroje sú zariadenia na nabíjanie olovených akumulátorov. Podľa druhu sú určené na nabíjanie osobných, úžitkových automobilov, nákladných automobilov alebo zemných strojov. Niektoré majú ochranu proti preťaženiu a prepólovaniu batérie. Sú vybavené ukazovateľmi, kde je možné sledovať priebeh nabíjania alebo sú konštruované s možnosťou pomocného štartovania. Niektoré majú možnosť voľby nabíjacieho prúdu prepínačom.

 • Zváracie zdroje
 • Invertorové zváracie zdroje pre zváranie metódou MMA, TIG sú popísané v samostatne.

Zváracie kukly

 • Zváračské okuliare s odklápacím zorníky alebo s obdĺžnikovým sklom
 • Ručné ochranné štíty rôznych tvarov a rôznych materiálov
 • Zváracia kukla - STANDARD (z tvrdeného plastu, možnosť dokúpenia náhradných skiel)
 • Samostvívací zváračská kukla - nastaviteľná tmavosť automatického optického filtra s možnosťou jeho vypnutia
 • Automatické zváracie prilby "Speedglas" - z polyamidu, vyhovuje ochrane očí EN 379 a ochrane tváre EN 175

 


Kontakt

BOUKAL s.r.o.
Partyzánská 108 436 03 Litvínov
IČ 042 29 282, DIČ: CZ04229282
Tel.: + 420 476 106 048, + 420 476 111 051
Mob.: +420 606 620 948
Fax: +420 476 755 190
email:objednavky@boukal.cz
info@boukal.cz
Linka a e-mail na majiteľa :+420 607 101 414
radimboukal@boukal.cz
Kontakty

Zavolajte nám

+420 724 053 647
Nájdené oddelenia:
Nájdený tovar:
Komentár:*

Položky označené hviezdičkou (*) sú povinné